ზედა რუს სარწყავი სისტემის არსებული მეორე, მესამე და მეოთხე რიგის ქსელების რეაბილიტაცია და რეკონსტრუქცია გარემოსდაცვითი და სოციალურ მართვის გეგმა საჯარო განხილვა
2020 წლის 26 ივნისი, 11 საათზე
ქ.გორი, კულტურის ცენტრის მცირე დარბაზი. მისამართი - ქ. გორი, მშვიდობის გამზირი 12/ა;
ზედა რუს საირიგაციო სისტემის გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის გეგმა მომზადებულია იმისთვის, რომ გამოავლინოს არსებული სარწყავი სისტემის რეაბილიტაციისა და რეკონსტრუქციის პოტენციური ეკოლოგიური და სოციალური ზემოქმედება; უზრუნველყოს შემარბილებელი ღონისძიებების ჯეროვანი და დროული გატარება და მათ მიმდინარეობის მონიტორინგი, რათა შემცირდეს გარემოზე უარყოფითი ზემოქმედება კონტრაქტორის მობილიზაციის, მშენებლობის მიმდინარეობისა და სისტემის ექსპლუატაციის პერიოდებში. დოკუმენაცია მომზადებულია მსოფლიო ბანკისა და საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად.
ზედა რუს საირიგაციო სისტემაზე ჩასატარებელი სამუშაოების გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის გეგმის საჯარო განხილვა გაიმართება 2020 წლის 26 ივნისს 11 საათზე ქ. გორის მუნიციპალიტეტში მისამართი: კულტურის ცენტრი, მშვიდობის გამზირი 12/ა; ). ყველა დამსწრე ვალდებულია სხდომის მიმდინარეობისას ეკეთოს პირბადე.

RECONSTRUCTION OF THE EXISTING SECONDARY, TERTIARY AND QUATERNARY NETWORKS OF ZEDA RU IRRIGATION SYSTEM Environmental and Social Management Plan Public Cosultation Meeting
JUNE 26,2020 at 11: 00a.m
Gori Municipality Culture House, Small Room address Peace Ave 12/a
The Environmental and Social Management Plan for works on Zeda-Ru irrigation system identifies potential environmental and social impact on the rehabilitation and reconstruction of the existing irrigation systems; ensures proper and timely handling of mitigation measures and monitor their progress in order to reduce negative environmental and social impacts during mobilization, construction and operation phases. The document is prepared in accordance of the requirements of World Bank and the legislation of Georgia.
Environmental and Social Management Plan for works on Zeda-Ruirrigation systems can be downloaded from the attached link. Public consultation meeting will be conducted in Gori Municipalty on June 26 at 11:00 am at the address Culture House, Small Room address Peace Ave 12/a.