„საქართველოს მელიორაციის“ გენერალური დირექტორი მცხეთა-მთიანეთში რწყვის მიმდინარეობის საკითხებს გაეცნო
შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალურმა დირექტორმა გიგლა თამაზაშვილმა მცხეთისა და დუშეთის მუნიციპალიტეტებში სარწყავი სისტემების ფუნქციონირების საკითხები რეგიონული სამსახურის წარმომადგენლებთან ერთად განიხილა. გენერალურმა დირექტორმა, სამსახურების წარმომადგენლებთან ერთად, შესაბამისი ინფრასტრუქტურული ობიექტებიც დაათვალიერა და სისტემის გამართულად მუშაობისთვის არსებულ საჭიროებებზე მოისმინა ინფორმაცია.
აღსანიშნავია, რომ 2012-2024 წლებში განხორციელებული სამელიორაციო ინფრასტრუქტურული სამუშაოების შედეგად, წყალუზრუნველყოფილი გახდა 4 375 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი, სარწყავი წყლის მიწოდება 1600 ჰექტარზე გაუმჯობესდა.

General Director of “Georgian Amelioration” got acquainted with irrigation progress-related issues in Mtskheta-Mtianeti
Gigla Tamazashvili-General Director of “Georgian Amelioration” ltd, together with the regional office representatives has discussed the irrigation schemes operation issues in Mtskheta and Dusheti municipalities, inspected relevant infrastructure facilities and got acquainted with the existing needs for proper operation of the schemes.
It’d be noted that as a result of the works carried out on ameliorative infrastructure within the years 2012-2024, total of 4,375 ha of agricultural land area became water covered, while irrigation water supply improved on 1,600 ha.