სოფელ ეწერში სარწყავი არხები იწმინდება
შპს „საქართველოს მელიორაცია“, სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის მოწესრიგების ფარგლებში, ეწერის სარწყავ სისტემაზე სამუშაოებს ახორციელებს.
თერჯოლის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ეწერის ტერიტორიაზე, ნატანი მასისგან არხის 2,5 კილომეტრიანი მონაკვეთი იწმინდება.
ჩატარებული სამუშაოების შედეგად, გაიზრდება არხის გამტარუნარიანობა და მუნიციპალიტეტში 165 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ფართობზე სარწყავი წყლის მიწოდება გაუმჯობესდება, რაც აგროწარმოების შესაძლებლობას გაზრდის.
საქართველოს მელიორაცია ექსპლუატაციის ღონისძიებებს საკუთარი ძალებით ახორციელებს.
აღსანიშნავია, რომ, 2012 წლიდან დღემდე, იმერეთის რეგიონში განხორციელებული სამელიორაციო ინფრასტრუქტურული პროექტების შედეგად, წყალუზრუნველყოფილია 12 075 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი, სარწყავი წყლის მიწოდება 15 265 ჰექტარ სავარგულზე გაუმჯობესდა, დაშრობილი მიწის ფართობის რაოდენობა 3 385 ჰექტარია.

Irrigation canals are being cleaned in the village of Etseri
Within the program of ameliorative infrastructure enhancement,“Georgian Amelioration” ltd is carrying out works on the Etseri irrigation scheme.
A 2.5 km long section of the canal is being cleaned from sediment on the territory of the Etseri village, in Terjola municipality.
As a result of the works carried out, discharge capacity of the canal will increase and supply of irrigation water will improve on 165 ha of agricultural land area in the municipality, which will facilitate to the increase agricultural production opportunity.
Georgian Amelioration is carrying out operational arrangements by own resources.
It’d be noted that as a result of the ameliorative infrastructural projects implemented in Imereti region since 2012, total of 12,075 ha of agricultural land area has been water supplied, irrigation water supply has been improved on 15,265 ha of land plots, while drainage covered 3,385 ha.