სოფელ ხოვლეში საირიგაციო არხის გაწმენდითი სამუშაოები დასრულდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ ქვეყნის მასშტაბით სარწყავ და სადრენაჟე სისტემებს აწესრიგებს.
კასპის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ხოვლეს ტერიტორიაზე „საქართველოს მელიორაციამ“   სარწყავი არხის გაწმენდითი სამუშაოები საკუთარი ძალებით განახორციელა.
ექსპლუატაციის პროგრამით გატარებული ღონისძიებები არხში წყლის შეუფერხებლად გადინებას უზრუნველყოფს, რაც 50  ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობზე სარწყავი წყლის მიწოდებას გააუმჯობესებს და აგროწარმოების შესაძლებლობის გაზრდას შეუწყობს ხელს.
აღსანიშნავია, რომ დღეისათვის შიდა ქართლის რეგიონში სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის 6 სარეაბილიტაციო პროექტი მიმდინარეობს. შედეგად,   წყლით უზრუნველყოფა   11,870 ჰექტარ სავარგულზე გაუმჯობესდება.

The cleaning works of the irrigation canal have been completed in the village of Khovle
"Georgian Amelioration" LTD of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture is regulating irrigation and drainage systems across the country.
"Georgian Amelioration" LTD implemented the cleaning works of the irrigation canal with its own forces on the territory of the village Khovle, in Kaspi municipality.
The measures implemented under the operation program ensure the uninterrupted water flow in the channel, which will improve the irrigation water supply to 50 hectares of agricultural land area and will facilitate an increase in agricultural production capacity.
It should be mentioned that currently, 6 rehabilitation projects of irrigation infrastructure are underway in the Shida Kartli region. As a result, water supply will be improved on 11,870 hectares of land plots.