ქობულეთის მუნიციპალიტეტში, 4 კილომეტრამდე სიგრძის სადრენაჟე არხზე გაწმენდითი სამუშაოები მიმდინარეობს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ ქობულეთის მუნიციპალიტეტში სადრენაჟე სისტემაზე გაწმენდით სამუშაოებს ატარებს.
სოფელ აჭყვისთავის ტერიტორიაზე, 4 კილომეტრამდე სიგრძის კოლექტორული და შემკრები არხები წესრიგდება.
ჩატარებული სამუშაოები არხში წყლის შეუფერხებლად გადინებას უზრუნველყოფს. შედეგად, მუნიციპალიტეტში 40 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ფართობზე სადრენაჟე მომსახურება გაუმჯობესდება და აგროწარმოების შესაძლებლობა გაიზრდება.
სადრენაჟე არხებზე ექსპლუატაციის პროგრამით მიმდინარე სამუშაოებს საქართველოს მელიორაცია მიმდინარე წლის ივლისში დაასრულებს.

Cleaning works are underway on up to 4 km long drainage canal in Kobuleti Municipality
“Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture is carrying out cleaning works on the drainage scheme in Kobuleti Municipality.
Up to 4 km long water collecting canals are being aligned on the territory of the village Atchkvistavi.
The works carried out will ensure unhindered flow of water in the canal and facilitate to the improvement of drainage services on 40 ha of agricultural land area and increase of agricultural production in the municipality.
“Georgian Amelioration” schedules to complete the works ongoing on the drainage canals within the operation program by late July of the current year.