შპს ,,საქართველოს მელიორაციაში“ აგრარული მეცნიერებების და ბიოსისტემების ინჟინერინგის ფაკულტეტის სტუდენტებმა სტაჟირება გაიარეს.
ერთი თვის განმავლობაში, სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ, კომპანიის რეგიონულ სერვისცენტრებსა და სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის ობიექტებზე მუშაობის სპეციფიკას გაცნობოდნენ.
სტაჟირება შპს „საქართველოს მელიორაციასა“ და საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში ტარდება.
სტაჟირების პროგრამა მიზნად ისახავს სოფლის მეურნეობის დარგში ახალგაზრდა კვალიფიციური კადრების მომზადების მხარდაჭერას, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებასა და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას.
კომპანიაში გამართულ შეხვედრაზე სტუდენტებმა სტაჟირების შემაჯამებელი პრეზენტაცია წარმოადგინეს, რის შემდეგაც სერტიფიკატები გადაეცათ.
ღონისძიებას კომპანიის სამსახურების ხელმძღვანელები და ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლები ესწრებოდნენ.

Students completed an internship in ,,Georgian Amelioration“ LTD
The students of the Agrarian sciences and biosystems engineering faculty passed internship “Georgian Amelioration” LTD.
During one month, the students had the opportunity to get acquainted with the specifics of work at the company's regional service centers and amelioration infrastructure facilities.
Internship is carried out within the framework of the memorandum signed between ,,Georgian Amelioration” LTD and Technical University of Georgia.
The internship program aims to support the training of young qualified personnel in the field of agriculture, develop practical skills and promote professional development.
At the meeting, held in the company, the students delivered a summary presentation of the internship, afterwards certificates were handed over.
The event was attended by heads of the company's offices and professors of the Technical University.