ზედა რუს სარწყავი სისტემის არსებული მეორე, მესამე და მეოთხე რიგის ქსელების რეაბილიტაცია და რეკონსტრუქცია გარემოსდაცვითი და სოციალურ მართვის გეგმა საჯარო განხილვა
2020 წლის 26 ივნისი, 2020 14:00სთ-ზე
ქ. ქარელი -ქარელის მუნიციპალიტეტის მერია. ნინოშვილის ქ. #3. სააქტო დარბაზი.
ზედა რუს საირიგაციო სისტემის გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის გეგმა მომზადებულია იმისთვის, რომ გამოავლინოს არსებული სარწყავი სისტემის რეაბილიტაციისა და რეკონსტრუქციის პოტენციური ეკოლოგიური და სოციალური ზემოქმედება; უზრუნველყოს შემარბილებელი ღონისძიებების ჯეროვანი და დროული გატარება და მათ მიმდინარეობის მონიტორინგი, რათა შემცირდეს გარემოზე უარყოფითი ზემოქმედება კონტრაქტორის მობილიზაციის, მშენებლობის მიმდინარეობისა და სისტემის ექსპლუატაციის პერიოდებში. დოკუმენაცია მომზადებულია მსოფლიო ბანკისა და საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად.
ზედა რუს საირიგაციო სისტემაზე ჩასატარებელი სამუშაოების გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის გეგმის საჯარო განხილვა გაიმართება 2020 წლის 26 ივნისს 14 საათზე ქ.ქარელის მუნიციპალიტეტში -ქარელის მუნიციპალიტეტის მერია. ნინოშვილის ქ. #3. სააქტო დარბაზი. ყველა დამსწრე ვალდებულია სხდომის მიმდინარეობისას ეკეთოს პირბადე.

RECONSTRUCTION OF THE EXISTING SECONDARY, TERTIARY AND QUATERNARY NETWORKS OF ZEDA RU IRRIGATION SYSTEM Environmental and Social Management Plan Public Cosultation Meeting
JUNE 26, 2020 at 14: 00 p.m
Kareli Municipality Mayor House, E. Ninoshvili str. #3 Vanue Meeting Room
The Environmental and Social Management Plan for works on Zeda-Ru irrigation system identifies potential environmental and social impact on the rehabilitation and reconstruction of the existing irrigation systems; ensures proper and timely handling of mitigation measures and monitor their progress in order to reduce negative environmental and social impacts during mobilization, construction and operation phases. The document is prepared in accordance of the requirements of World Bank and the legislation of Georgia.
Environmental and Social Management Plan for works on Zeda-Ru, Tbisi-Kumisi and Kvemo Samgori irrigation systems can be downloaded from the attached link. Public consultation meeting will be conducted in JUNE 26, 2020 at 14: 00 p.m Kareli Municipality Mayor House, E. Ninoshvili str. #3 Vanue Meeting Room Participants will be required to wear face masks during the session.