კახეთში სამელიორაციო პროექტები განიხილეს
კახეთის სამხარეო ადმინისტრაციაში, საქართველოს მელიორაციის გენერალურმა დირექტორმა, დავით წითლიძემ და კახეთის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულმა, ირაკლი ქადაგიშვილმა, მუნიციპალიტეტების მერებთან ერთად, მიმდინარე და დაგეგმილი სამელიორაციო ინფრასტრუქტურული სარეაბილიტაციო პროექტები და საექსპლუატაციო ღონისძიებები განიხილეს.
შეხვედრის ფარგლებში, დავით წითლიძემ მუნიციპალიტეტების მიხედვით, ვრცლად ისაუბრა იმ პროექტებზე, რომელსაც რეგიონის მასშტაბით საქართველოს მელიორაცია ახორციელებს.
ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა სამელიორაციო პროექტებთან დაკავშირებით თავიანთი მოსაზრებები გამოთქვეს, რაზეც კომპანიის წარმომადგენლებისგან რეგიონის მასშტაბით, არსებული წყალსაცავების, მაგისტრალური არხებისა და შიდა ქსელების მოწესრიგებისთვის დაგეგმილი სარეაბილიტაციო სამუშაოების შესახებ მოისმინეს ინფორმაცია.

Amelioration projects have been discussed in Kakheti
In the Regional Administration of Kakheti, General Director of “Georgian Amelioration” LTD David Tsitlidze and State governor of Kakheti Region Irakli Kadagishvili discussed ongoing and planned amelioration infrastructural rehabilitation projects and operational activities, with the mayors of municipalities.
During the meeting, Davit Tsitlidze, according to the municipalities in detail discussed the projects that are being implemented throughout the region by “Georgian Amelioration” LTD.
Representatives of local government expressed their views on the amelioration projects and got information from company representatives about the planned rehabilitation works for improving of existing reservoirs, main canals and on-farm networks throughout the region.