ქვემო ქართლის რეგიონის სამსახურის უფროსი რწყვის პროცესს გაეცნო
სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცის“ ქვემო ქართლის რეგიონალური სამსახურის უფროსმა, დავით კიკოლაშვილმა, გარდაბნის მუნიციპალიტეტში სარწყავი არხები დაათვალიერა და ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა. შეხვედრაზე განიხილეს სარწყავ სისტემებზე არსებული ვითარება და რწყვის სეზონის მიმდინარეობა. კიკოლაშვილმა ადგილობრივ მოსახლეობას მიაწოდა ინფორმაცია რეგიონალური შტაბების მუშაობასა და ცხელი ხაზის ფუნქციონირებასთან დაკავშირებით, რათა მაქსიმალურად ოპერატიულად მოხდეს რწყვის პროცესთან დაკავშირებული ნებისმიერი ტიპის საკითხის მოგვარება. ცხელი ხაზის ნომერია: 15 01
ქვემო ქართლის რეგიონში 2012 წლიდან განხორციელდა სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის 27 სარეაბილიტაციო პროექტი. შედეგად, წყალუზრუნველყოფილი სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი 46 255 ჰექტრამდეა გაზრდილი.

Head of Kvemo Kartli regional office got familiar with the irrigation season
David Kikolashvili-Head of Kvemo Kartli regional office of “Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Agriculture has inspected irrigation canals in Gardabani municipality and met with local population. The existing situation on the irrigation schemes and the progress of irrigation season has been discussed at the meeting. David Kikolashvili informed the locals about functioning of the regional headquarters and available hot line number 15 01, in order to ensure maximal prompt solution of any irrigation process related issue.
Since 2012, 27 rehabilitation projects of amelioration infrastructure have been implemented in Kvemo Kartli region. Consequently, water supplied agricultural land area has increased up to 46 255 ha.