არჩილ ბუკიამ შიდა ქართლის სამხარეო ადმინისტრაციაში შეხვედრა გამართა
„საქართველოს მელიორაციაში“ მიმდინარე სტრუქტურულ რეფორმებზე ისაუბრა კომპანიის დირექტორმა, არჩილ ბუკიამ გორში გამართულ შეხვედრაზე, რომელსაც კომპანიის რეგიონულ წარმომადგენლებთან ერთად, სამხარეო და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ.
როგორც არჩილ ბუკიამ შეხვედრაზე განაცხადა, კომპანიაში მნიშვნელოვანი ცვლილებები ხორციელდება უფლებამოსილებათა დეცენტრალიზაციის მიმართულებით, რაც სერვისცენტრების ფუნქციური დატვირთვის გაზრდას და შედეგად, აბონენტთა მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესებას გულისხმობს. ამავე დროს, მნიშვნელოვნად გაძლიერდება მონიტორინგის სისტემა, რომელიც სარწყავი წყლის უკანონო მოხმარების გამოვლენას უფრო ოპერატიულს და ეფექტიანს გახდის.
შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ რწყვის სეზონის აქტიურ ფაზაში შესვლასთან დაკავშირებით, საქართველოს მელიორაცია მუშაობის საგანგებო რეჟიმზე გადადის. კომპანიის მენეჯმენტის გადაწყვეტილებით, რეგიონებში შეიქმნა საკოორდინაციო შტაბები, რომელიც კოორდინაციას გაუწევს რწყვის პროცესს. შტაბებში თავს მოიყრის სრული ინფორმაცია, რომლის დამუშვებისა და ანალიზის შემდეგ, ოპერატიულად გადაწყდება სარწყავი წყლის განაწილებისა და მის ეფექტიანი მოხმარების საკითხები.
ფუნქციონირებს ცხელი ხაზი, რომლის მეშვეობითაც ნებისმიერ მსურველს საშუალება ეძლევა დამატებითი ინფორმაცია მიიღოს რწყვის პროცესის მიმდინარეობასთან დაკავშირებით.

Archil Bukia-General Director of “Georgian Amelioration” ltd spoke about ongoing structural reforms at the meeting held in Gori. Representatives of the Company regional office and local authorities attended the meeting.
According to Archil Bukia, significant changes are carried out in the company with regard to decentralization of responsibilities that will lead to the increase of functions of service centers and consequently improvement of customers’ service quality. Simultaneously, monitoring system will be enhanced, enabling detection of illegal use of irrigation water more effective and operational.
It was mentioned at the meeting that “Georgian Amelioration” ltd will continue working in emergency regime due to the fact that irrigation season enters the active phase. By the decision of the Company management, coordination headquarters will be created in the regions to coordinate irrigation process. Comprehensive information will be gathered in the headquarters, enabling after elaboration and analysis to make operational decision on irrigation water distribution and efficient use.
Any interested entity can receive additional information about irrigation process on the hotline: 15 01.