შპს "საქართველოს მელიორაციის" დირექტორის ვიზიტი სამცხე-ჯავახეთში
შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალური დირექტორი ოთარ შამუგია ნინოწმინდის, ახალქალაქისა და ასპინძის მუნიციპალიტეტებში იმყოფებოდა, სადაც სამელიორაციო ინფრასტრუქტურული ობიექტები დაათვალიერა და ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა.
ამჟამად სამცხე-ჯავახეთში ხუთ სამელიორაციო ინფრასტრუქტურულ ობიექტზე მიმდინარეობს სარეაბილიტაციო სამუშაოები. სამუშაოები ძირითადად სარწყავი სისტემების სათავე ნაგებობების რეაბილიტაციას და მაგისტრალური არხების დაზიანებული მონაკვეთების აღდგენასა გულისხმობს.
პროექტების დასრულების შემდეგ, ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტში დამატებით 1 315 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო სავარგული მოირწყვება, ხოლო სარწყავი წყლის მიწოდება 1 400 ჰექტარ მიწის ფართობზე გაუმჯობესდება.

Visit of General Director of “Georgian Amelioration” ltd in Samtskhe-Javakheti
Otar Shamugia-General Director of “Georgian Amelioration” ltd has visited Ninotsminda, Akhalkalaki and Aspindza municipalities, where he’s inspected ameliorative infrastructural items and met with local population.
Nowadays, rehabilitation works are underway on five ameliorative infrastructural items in Samtskhe-Javakheti. Major part of the works envisage rehabilitation of headworks of irrigation schemes and restoration of damaged sections of main canals.
After completion of the project, additional 1315 ha of agricultural land area in Ninotsminda municipality shall be irrigated, while supply of irrigation water shall be improved on 1400 ha.