შპს "საქართველოს მელიორაციის" გენერალური დირექტორის ვიზიტი ქვემო ქართლში
ოთარ შამუგია ბოლნისისა და თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტებში სამელიორაციო სისტემებსა და ინფრასტრუქტურულ ობიექტებს გაეცნო.
რეგიონალური სამსახურის წარმომადგენლებთან ერთად, შამუგიამ მომავალი სარწყავი სეზონისთვის მოსამზადებელი სამუშაოები განიხილა.
გენერალურმა დირექტორმა და შესაბამისი სამსახურის თანამშრომლებმა ინფრასტრუქტურული ობიექტების გამართულად მუშაობისთვის საჭირო საკითხებზე იმსჯელეს.
დღეისთვის ქვემო ქართლში სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის შვიდი სარეაბილიტაციო პროექტი მიმდინარეობს.
ჩატარებული სამუშაოების შედეგად, რეგიონში 1 200 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო სავარგული მოირწყვება, ხოლო 2 931 ჰექტარ მიწის ფართობზე გაუმჯობესდება სარწყავის წყლის მიწოდება.

Visit of General Director of “Georgian Amelioration “ltd in Kvemo Kartli
Otar Shamugia got acquainted with amelioration schemes and infrastructural items in Bolnisi and Tetritskaro municipalities and discussed preparation works for the next irrigation season together with the representatives of regional offices.
General Director and employees of the respective offices spoke about the issues required for proper operation of infrastructural items.
As of today, total of 7 rehabilitation projects of amelioration infrastructure are in progress in Kvemo Kartli region.
As a result of the works carried out, 1 200 ha of agricultural land area shall be irrigated in the region, while irrigation water supply shall be improved on 2 931 ha.