ქვემო სამგორის სარწყავი სისტემის აღდგენითი სამუშაოები
საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში ქვემო სამგორის სარწყავი სისტემის მაგისტრალური არხის მონაკვეთების რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. პროექტის ფარგლებში, სარემონტო სამუშაოები უტარდება მაგისტრალური არხის გამანაწილებლებს, კერძოდ, გ-1-დან გ-8-მდე მონაკვეთებს; ეწყობა  სხვადასხვა დიამეტრის ფოლადის მილები; მიმდინარეობს მილხიდებისა და წყალგამშვები ხიდების აღდგენითი სამუშაოები.
გამანაწილებლების რეაბილიტაციის შედეგად გაუმჯობესდება წყლის მიწოდება და რეგულარულად მოირწყვება სოფლების - გიორგიწმინდას, ნინოწმინდას და ქ. საგარეჯოს 730 ჰა სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი.
სამუშაოებს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ ახორციელებს.

The main channel sections of Kvemo Samgori Irrigation scheme are being rehabilitated in Sagarejo municipality. Repair works are conducted on the distribution network of main channel within the project, particularly from G-1 to G-8 sections; Different diameter steel pipes are arranged.
Rehabilitation works of culverts and outlet bridges are ongoing. Rehabilitation of the distribution channel will improve water supply and will regularly irrigate 730 ha agricultural land area in – Giorgitsminda, Ninowmnida and Sagarejo.
The works are implemented by the “Georgian Amelioration” Ltd under the ministry of Environmental Protection and Agriculture.