დოესის სარწყავი სისტემის რეაბილიტაცია
შიდა ქართლში დოესის სარწყავი სისტემის მაგისტრალური არხისა და შიდა სამეურნეო ქსელის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს.
ფილტრაციული დანაკარგების შესამცირებლად არხზე ეწყობა მონოლითური ბეტონი, მონტაჟდება ჩამქრობი და გამანაწილებელი ჭები. ჩატარებული სამუშაოების შედეგად, წყალუზრუნველყოფილი გახდება 275 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი.
აღდგენილი საირიგაციო სისტემით კასპის მუნიციპალიტეტის 4 სოფლის (ზემო ხანდაკი, დოესი, თელიანი და სოფელ ხოვლეს) მოსახლეობა ისარგებლებს.
სარეაბილიტაციო სამუშაოებს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ ახორციელებს.

Rehabilitation of Doesi irrigation scheme
Rehabilitation of main canal and on-farm network of Doesi irrigation scheme is underway in Shida Kartli. In order to reduce leakage losses, cast in-situ concrete is arranged on the canal, dissipating and distribution wells are installed.
As a result of the works carried out, 275 ha of agricultural land area shall be supplied with irrigation water. Population of 4 villages ( Zemo Kandaki, Doesi, Teliani and Khovle) of Kaspi municipality shall benefit from the rehabilitated irrigation scheme.
The works are carried out by “Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.
The project shall be completed in summer, 2018.