გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მტკვარი-ჯანდარას სარწყავ სისტემაზე სარეაბილიტაციო სამუშაოები მიმდინარეობს
სოფლის მეურნეობის სამინისტრო და საქართველოს გაერთიანებული სამელიორაციო სისტემების კომპანია სარწყავი სისტემების რეაბილიტაციას აგრძელებს.
ქვემო ქართლის რეგიონში, გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მიმდინარეობს მტკვარი-ჯანდარას სარწყავი სისტემის მე-14-ე და მე-15-ე გამანაწილებელი ქსელის სარემონტო სამუშაოები.
ჩატარებული სარეაბილიტაციო სამუშაოების შედეგად ქვემო ქართლის რეგიონის სამ სოფელში - ნაზარლო, ვახტანგისი, ჯანდარა - 1530 ჰექტარი მიწის ფართობზე გაუმჯობესდება წყლის მიწოდება.
კომპანია გეგმავს განახორციელოს მტკვარი-ჯანდარას სისტემის სხვა გამანაწილებლების სარემონტო სამუშაოებიც. აღნიშნული სამუშაოების შედეგად გასარწყავებული ფართობი 7500 ჰექტრამდე გაიზრდება.
საქართველოს გაერთიანებული სამელიორაციო სისტემების კომპანია ქვემო ქართლში 9 სხვადასხვა ობიექტზე ახორციელებს სარეაბილიტაციო სამუშაოებს.

Rehabilitation works on Mtkvari-Jandara irrigation system in Gardabani municipality are underway
Ministry of Agriculture and United Amelioration Systems Company of Georgia continue rehabilitation of irrigation schemes.
Repair works of 14th and 15th distribution network of Mtkvari-Jandara irrigation scheme are being carried out in Gardabani municipality, Kvemo Kartli region.
As a result of rehabilitation works water supply will be improved on 1530 ha of land area in three villages of Kvemo Kartli region: Nazarlo, Vakhtangisi, Jandara.
The company schedules to carry out repair works on other distribution canals of Mtkvari-Jandara irrigation scheme. Consequently irrigated area will be increased up to 7500 ha.
United Amelioration Systems Company of Georgia implements rehabilitation works on 9 different items in Kvemo Kartli region.