„საქართველოს მელიორაციამ“ სამცხე-ჯავახეთში სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის განვითარებისა და რეაბილიტაციის სამუშაოების გეგმები განსაზღვრა
შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალურმა დირექტორმა გიგლა თამაზაშვილმა სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო ადმინისტრაციაში სამუშაო შეხვედრა გამართა.
გიგლა თამაზაშვილმა სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილეს და მუნიციპალიტეტების მერებს „საქართველოს მელიორაციის“ სამცხე-ჯავახეთის რეგიონული სამსახურის ჩამოყალიბების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია და აღნიშნა, რომ სამსახურის ჩამოყალიბება მოსახლეობას გაუადვილებს წყალსარგებლობის შეთანხმების გაფორმებისა და სამელიორაციო მომსახურებასთან დაკავშირებულ  პროცედურებს.
შეხვედრაზე  რეგიონში სარწყავი   სისტემების არსებულ მდგომარეობაზე, ინფრასტრუქტურის აღდგენისათვის გასატარებელ ღონისძიებებსა და მათი სრულფასოვნად ფუნქციონირების საკითხებზე იმსჯელეს.
„მნიშვნელოვანია ადგილობრივი თვითმმართველობის ხელმძღვანელი პირების ჩართულობით დაიგეგმოს სამელიორაციო ინფრასტრუქტურული პროექტები, რომელიც სამომავლოდ განხორციელდება. პროექტები მიმართულია ადგილობრივი ფერმერების ხელშეწყობისთვის, რადგან საირიგაციო სისტემების მოწესრიგება   ხარისხიანი მოსავლიანობის  გაზრდას უზრუნველყოფს“, - განაცხადა „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალურმა დირექტორმა გიგლა თამაზაშვილმა.
შეხვედრის შემდეგ გიგლა თამაზაშვილმა, შესაბამისი სამსახურების ხელმძღვანელებთან ერთად, რეგიონში ის საირიგაციო სისტემები დაათვალიერა, რომლის რეაბილიტაციასაც კომპანია უახლოეს პერიოდში გეგმავს.

"Georgian Amelioration" LTD has defined plans for the development and rehabilitation of irrigation infrastructure in Samtskhe-Javakheti
The General Director of "Georgian Amelioration" LTD, Gigla Tamazashvili, held a working meeting at the regional administration of Samtskhe-Javakheti.
Gigla Tamazashvili provided information to the Deputy State Representative and the mayors of the municipalities regarding the establishment of Samtskhe-Javakheti Regional Office of "Georgian Amelioration" LTD, and mentioned that the establishment of the office will facilitate the population in signing water use agreements and procedures related to amelioration services.
At the meeting, they discussed the current situation of irrigation systems in the region, measures to be taken for the restoration of infrastructure, and issues regarding their perfect functioning.
By the involvement of local self-governing leaders, it is important to plan amelioration infrastructural projects, which will be implemented in the future. The projects are aimed at supporting local farmers, as the improvement of irrigation systems ensures an increase in the quality of productivity", said the General Director of "Georgian Amelioration" LTD, Gigla Tamazashvili.
After the meeting, Gigla Tamazashvili, along with the heads of the relevant services, inspected the irrigation systems in the region that the company plans to rehabilitate in the near future.