„საქართველოს მელიორაციაში“ ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტებმა სტაჟირება გაიარეს
შპს ,,საქართველოს მელიორაციაში“ საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის აგრარული მეცნიერებების და ბიოსისტემების ინჟინერინგის ფაკულტეტის - აგროინჟინერია, ნიადაგის და წყლის სპეციალობა, სტუდენტებმა სტაჟირება გაიარეს.
1 თვის განმავლობაში, სტუდენტები კომპანიის რეგიონულ სერვისცენტრებსა და სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის ობიექტებზე მუშაობის სპეციფიკას გაეცნენ.
სტაჟირება შპს „საქართველოს მელიორაციასა“ და საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში ჩატარდა. მემორანდუმი მიზნად ისახავს სოფლის მეურნეობის დარგში ახალგაზრდა კვალიფიციური კადრების მომზადების მხარდაჭერას, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებასა და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას.
კომპანიაში გამართულ შეხვედრაზე, რომელსაც საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლები და საქართველოს მელიორაციის შესაბამისი დეპარტამენტების წარმომადგნელები ესწრებოდნენ, სტუდენტებმა სტაჟირების შემაჯამებელი პრეზენტაცია წარმოადგინეს, რის შემდეგაც სერტიფიკატები გადაეცათ.

Students of Georgian technical university completed an internship in ,,Georgian Amelioration’’
In ,, Georgian Amelioration “ the students of the faculty of agricultural science and biosystems engineering of Georgian Technical University – agricultural engineering, soil and water specialty completed an internship.
In duration of 1 month, the students learnt about the specific of working in GA’s regional service centers and infrastructural facilities.
The internship was held in the framework of the memorandum between  ,,Georgian Amelioration” and Georgian Technical University. The purpose of the memorandum was support of young qualified personnel, development of their practical skills and professional growth in the field of agriculture.
At the meeting, held in the company, attended by professors and teaches of the Georgian Technical University and representatives of relevant departments of ,,Georgian Amelioration” the students made final presentation of the internship and as a result they were awarded  certifications.