საქართველოს მელიორაციაში სტუდენტებმა სტაჟირება გაიარეს
შპს ,,საქართველოს მელიორაციაში“ საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის აგრარულ მეცნიერებათა და ბიოსისტემების ინჟინერიის ფაკულტეტის   სტუდენტებმა სტაჟირება გაიარეს.
ერთი თვის განმავლობაში, სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ კომპანიის რეგიონულ სერვისცენტრებსა და სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის ობიექტებზე მუშაობის სპეციფიკას გაცნობოდნენ.
სტაჟირების პროგრამა მიზნად ისახავდა სოფლის მეურნეობის დარგში ახალგაზრდა კვალიფიციური კადრების მომზადების მხარდაჭერას, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებასა და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას.
კომპანიაში გამართულ შეხვედრაზე სტუდენტებმა სტაჟირების შემაჯამებელი პრეზენტაცია წარმოადგინეს, რის შემდეგაც მათ სერტიფიკატები გადაეცათ.
შეხვედრაზე წიგნის „მელიორაციული ჰიდროლოგია“ პრეზენტაცია გაიმართა.
ღონისძიებას კომპანიის სამსახურების ხელმძღვანელები და ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლები ესწრებოდნენ.

Students got an internship at “Georgian Amelioration” LTD
Students of the Faculty of Agrarian Sciences and Biosystems Engineering from the Technical University of Georgia got an internship at "Georgian Amelioration" LTD.
During a month, the students had the opportunity to get acquainted with the specifics of working at the company's regional service centers and amelioration infrastructure facilities.
The internship program was aimed at supporting the training of young qualified personnel in the field of agriculture, developing practical skills, and promoting professional development.
At the meeting held in the company, the students submitted a summary presentation of the internship, after which they were handed over certificates.