ხობის მუნიციპალიტეტში სადრენაჟე სისტემის აღდგენითი სამუშაოები მიმდინარეობს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ ხობი-უტორას დამშრობ მასივს აწესრიგებს.
ხობის მუნიციპალიტეტში, სოფელ გურიფულის ტერიტორიაზე  ხე-მცენარეებისა და ნატანი მასისგან  6,5 კილომეტრი სიგრძის  სხვადასხვა კატეგორიის  კოლექტორული   და შემკრები არხი  იწმინდება.
სამუშაოების დასრულების შემდეგ, არხში წყლის გამტარუნარიანობა გაიზრდება; შედეგად, 60 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ფართობზე სადრენაჟე მომსახურება აღდგება და აგროწარმოების შესაძლებლობა გაიზრდება.

Restoration works of the drainage system are underway in Khobi Municipality
Georgian Amelioration" LTD of The Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia" is arranging the drainage massif of Khobi-Utora.
A collector and water catchment canal of different categories of 6.5 km length is being cleaned from trees and sediments on the area of the village Gurifuli, in Khobi municipality.
After the completion of the works, water flow capacity in the canal will be increased; As a result, drainage services will be restored on 60 hectares of agricultural land are and the possibility of agricultural production will be increased.