ხაშურში სარწყავი სისტემის გაწმენდითი სამუშაოები მიმდინარეობს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“, შიდა ქართლში, 200 ჰექტარ  სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობზე სარწყავი წყლის მიწოდების გასაუმჯობესებლად, ტაშისკარის სარწყავი სისტემის მოწესრიგების სამუშაოებს ატარებს.
ქ. ხაშურის ტერიტორიაზე მაგისტრალური არხის  ერთ-ერთი წყალგამანაწილებლის 800 მეტრიანი მონაკვეთი იწმინდება.
სამუშაოები არხში წყლის შეუფერხებლად გადინებას შეუწყობს ხელს. შედეგად, ქ. ხაშურის, ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფლების გომის, ოსიაურისა და აგარების  სავარგულზე გაუმჯობესდება წყალუზრუნველყოფა.  სარწყავი წყლის მიწოდების გაუმჯობესება ადგილობრივ ფერმერებს ხარისხიანი  და უხვი მოსავლის მოყვანის საშუალებას მისცემს.

Cleaning works of the irrigation system are undergo in khashuri
"Georgian Amelioration" Ltd of the Ministry of Environment Protection and Agriculture is implementing repairing works of Tashiskari irrigation system in Shida Kartli, in order to improve irrigation water supply on 200 hectares of agricultural land area.
An 800 meter section of one of the water distributaries of main canal in Khashuri is being cleaned. The works will facilitate the regular flow of water into the canal.
As a result, water supply will be improved in the villages of Khashuri Municipality - Gomi, Osiauri and Agarebi. Improving of irrigation water supply will enable local farmers to produce qualitative and abundant harvest.