სოფელ ბორბალოში საირიგაციო ქსელზე სარემონტო სამუშაოები მიმდინარეობს
შპს „საქართველოს მელიორაცია“   სარწყავი და სადრენაჟე სისტემების მოწესრიგებას აქტიურად განაგრძობს.    თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში ტბისი-კუმისის სარწყავ სისტემაზე აღდგენითი სამუშაოები მიმდინარეობს.
სოფელ ბორბალოში სარემონტო სამუშაოების დროს შეიცვლება დაზიანებული მილსადენის მნიშვნელოვანი ნაწილი, რაც ხელს შეუწყობს წყალმომარაგების საიმედოობას და საგრძნობლად შეამცირებს წყლის დანაკარგს.
შედეგად თეთრიწყაროსა და გარდაბნის მუნიციპალიტეტებში, სოფლების (ბორბალო, ვაშლოვანი, ერტისი, კოდა, კოდის დევნილთა დასახლება, მუხათი, ღოუბანი და კუმისი) 500 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობზე  სარწყავი წყლის მიწოდება გაუმჯობესდება.

Repair works are underway on the irrigation network in the village of Borbalo
"Georgian Amelioration" Ltd actively continues to repair irrigation and drainage systems. Rehabilitation works are underway on Tbisi-Kumisi irrigation system in Tetritskaro municipality.
During the repair works in the village of Borbalo, a significant part of the damaged pipeline will be replaced, which will contribute to the reliability of the water supply and significantly reduce water loss.
As a result, irrigation water supply will be improved on 500 hectares of agricultural land in the villages (Borbalo, Vashlovani, Ertisi, Koda, Koda refugee settlement, Mukhati, Ghoubani and Kumisi) in Tetritskaro and Gardabani municipalities.