ქვემო სამგორის სარწყავი სისტემის არსებული მეორე, მესამე და მეოთხე რიგის ქსელების რეაბილიტაცია და რეკონსტრუქცია გარემოსდაცვითი და სოციალურ მართვის გეგმა საჯარო განხილვა
ქვემო სამგორის სარწყავი სისტემის არსებული მეორე, მ
ქვემო სამგორის სარწყავი სისტემის არსებული მეორე, მესამე და მეოთხე რიგის ქსელების რეაბილიტაცია და რეკონსტრუქცია
2020 წლის 25  ივნისი, 11 საათზე
ქ. საგარეჯო, დ.აღმაშენებლის ქ. 9
ქვემო სამგორის საირიგაციო სისტემის  გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის გეგმა მომზადებულია იმისთვის, რომ გამოავლინოს არსებული სარწყავი სისტემის რეაბილიტაციისა და რეკონსტრუქციის პოტენციური ეკოლოგიური და სოციალური ზემოქმედება; უზრუნველყოს შემარბილებელი ღონისძიებების ჯეროვანი და დროული გატარება და მათ მიმდინარეობის მონიტორინგი, რათა შემცირდეს გარემოზე უარყოფითი ზემოქმედება კონტრაქტორის მობილიზაციის, მშენებლობის მიმდინარეობისა და სისტემის ექსპლუატაციის პერიოდებში. დოკუმენაცია მომზადებულია მსოფლიო ბანკისა და საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად.
ქვემო სამგორის საირიგაციო სისტემაზე ჩასატარებელი სამუშაოების გარემოსდაცვითი და სოციალური მართვის გეგმის საჯარო განხილვა გაიმართება 2020 წლის  25 ივნისს 11 საათზე   საათზე ქ.  საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში  დ.აღმაშენებლის ქ. 9.

RECONSTRUCTION OF THE EXISTING SECONDARY, TERTIARY AND QUATERNARY NETWORKS OF KVEMO SAMGORI IRRIGATION SYSTEM Environmental and Social Management Plan Public Cosultation Meeting
RECONSTRUCTION OF THE EXISTING SECONDARY, TERTIARY AND QUATERNARY NETWORKS OF KVEMO SAMGORI IRRIGATION SYSTEM
JUNE 25, 2020 at 11:00 a.m
Sagarejo Muncipality, D. Agmashenebeli 9, Meeting Hall
The Environmental and Social Management Plan for works on Kvemo Samgori irrigation system identifies potential environmental and social impact on the rehabilitation and reconstruction of the existing irrigation systems; ensures proper and timely handling of mitigation measures and monitor their progress in order to reduce negative environmental and social impacts during mobilization, construction and operation phases. The document is prepared in accordance of the requirements of World Bank and the legislation of Georgia.
Environmental and Social Management Plan for works on Kvemo Samgori irrigation systems can be downloaded from the attached link. Public consultation meeting will be conducted in Sagarejo Municipalty on June 25 at 11:00 a.m at the address D.Agmashenebeli9, Meeting Hall. Participants will be required to wear face masks during the session.