ქვემო ქართლის სამხარეო ადმინისტრაციაში გამართული შეხვედრა
ქვემო ქართლის სამხარეო ადმინისტრაციაში შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალური დირექტორი ოთარ შამუგია და ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებული შოთა რეხვიაშვილი რეგიონის მუნიციპალიტეტების გამგებლებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე განიხილეს ქვემო ქართლის სარწყავ სისტემებზე არსებული ვითარება; მხარეებმა ერთმანეთს წყალმომხმარებლების საჭიროებებთან დაკავშირებული ინფორმაცია გაუზიარეს, მოისმინეს რეკომენდაციები ადგილობრივი მუნიციპალიტეტების მხრიდან, რათა მოსახლეობისთვის პრიორიტეტული საკითხები სამელიორაციო პროექტების დაგეგმვისას მაქსიმალურად იყოს გათვალისწინებული.
მხარეებმა ისაუბრეს მიმდინარე და დაგეგმილ ინფრასტრუქტურულ პროექტებზე, რომლებსაც საქართველოს მელიორაცია რეგიონში უახლოეს პერიოდში გეგმავს.

Otar Shamugia-General Director of “Georgian Amelioration” ltd and Shota Rekhviashvili-State Representative in Kvemo Kartli have met with the Heads of region municipality in Kvemo Kartli regional administration.
The parties discussed ongoing situation on Kvemo Kartli irrigation schemes, shared information related to the needs of water users, received recommendations from the local municipality in order to maximally consider issues priority for the population during planning of ameliorative projects.
The parties spoke about ongoing and scheduled infrastructural projects that “Georgian Amelioration” ltd intends to implement in the nearest period.