კახეთის სამ მუნიციპალიტეტში დახურული სარწყავი ქსელი მოეწყო
დედოფლისწყაროს, საგარეჯოსა და სიღნაღის მუნიციპალიტეტების 7 სოფლის წყალუზრუნველყოფის მიზნით ,სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაციამ“ დახურული სარწყავი ქსელის მოწყობის პროექტი განახორციელა.
პროექტის ღირებულებაა 350 000 ლარი. 5 კილომეტრიანი მილსადენისა და კომპანიაში 2015 წელს გახსნილი მობილური მელიორაციის სამსახურის გადასატანი სატუმბი აგრეგატების მეშვეობით შესაძლებელი გახდება 500 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო მიწების სარწყავი წყლით უზრუნველყოფა.
წელს კომპანიის მობილური მელიორაციის პარკი გაფართოვდა, რაც სარწყავი წყლის მიწოდების დამატებით შესაძლებლობას იძლევა ისეთი სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწისათვის, რომლის წყალუზრუნველყოფაც სტაციონარული სატუმბი ინფრასტრუქტურის მეშვეობით არ ხდება.
კახეთის რეგიონში 2012 წლიდან დღემდე სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის 27 სარეაბილტაციო პროექტი განხორციელდა. შედეგად წყალუზრუნველყოფილი სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი რეგიონში 6 000 ჰექტრიდან 14 180 ჰექტრამდეა

Buried irrigation network has been installed in three municipalities of Kakheti region
“Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Agriculture has implemented the project on installation of buried irrigation network for supplying irrigation water to seven villages of Dedoplistskaro, Sagarejo and Signagi municipalities. Total cost of the project amounts to GEL 350 000.  Via 5 km long pipeline and portable pumping aggregates of the Company’s mobile amelioration service that was established in 2015, supply of irrigation water to 500 ha of agricultural land area will be available. This year Company’s mobile amelioration fleet has been expanded, creating additional opportunity to supply irrigation water to such agricultural land area that can’t be irrigated through stationary pumping infrastructure.
Since 2012 to the date total of 27 rehabilitation projects of amelioration infrastructure have been implemented in Kakheti region, resulting in increase of  water supplied agricultural land area from 6000 ha up to 14 180 ha in the region.